Mardin, tarihi bir güne tanıklık etti

Mardin’de önceki gün tarihi bir gün yaşandı. Kızıltepe İlçesinde, vatandaşların hizmetine sunmak amacıyla 48 yeni araç hizmete girdi.

Mardin, tarihi bir güne tanıklık etti
  • Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2018
  • Okunma: 259
  • Kategori: GÜNCEL

Mardin’de önceki gün tarihi bir gün yaşandı. Kızıltepe İlçesinde, vatandaşların hizmetine sunmak amacıyla 48 yeni araç hizmete girdi. Uzun yıllar hizmete hasret kalan Mardin ve bağlı İlçeleri, İçişleri Bakanlığı tarafından KHK ile Görevlendirme yapılan Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin göreve başlamasıyla, ardı ardına hizmetlerle tanışmaya başladı. Mardin’de başlatılan ‘Toplu Taşıma Sistemi Araç Yenileme Projesi’ kapsamında Kızıltepe ilçesine 48 adet yeni minibüs alındı.

Minibüslerin teslim törenine Vali ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaşı, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakır Öner Öztürk ve şehir protokolü katıldı.Yeni otobüslerin direksiyonuna geçen Vali Yaman,kesilen kurdeleden sonra anahtarları araç sahiplerine teslim etti.

Ayrıca,Diyarbakır’dan da çok sayıda kurum ve kuruluş yetkilileri, STK’ların başkan ve yöneticileri, Oda ve Borsa başkanlarının yanı sıra, Esnaf Birliklerinin başkanları, yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, davetliler ve oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğuyla, hizmete girecek tam 48 Aracın tedarikini sağlayan Otokar Güneydoğu Bölge Bayisi UNAT Otomotiv firması adına yönetim kurulu başkanı Mehmet Şükrü Unat ve şirket yöneticileri de törende hazır bulunarak,bu anlamlı güne tanıklık ettiler.

VATANDAŞLAR,BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADILAR

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman,çok önemli hizmetlere imza attıklarını belirterek,şöyle devam etti:

İnşallah, bu sistem güzelce oturacak.Çünkü bu şehrin en büyük sıkıntısı trafik keşmekeşliğiydi. Artık bu şehirde talebi olan herkesin talebini yerine getirerek, gençlerimizi ve kadınlarımızı mutlu edeceğiz’.

UNAT: BU MUTLULUĞA ORTAK OLMAK, BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR ONDURDUR

Törene,şirket yetkilileriyle beraber tam kadro katılan Unat otomotiv yönetim kurulu başkanı Mehmet Şükrü Unat ise, böylesine tarihi bir güne tanıklık etmenin tarifi olanaksız bir mutluluk olduğunu belirterek, şunları söyledi:

‘1982 yılından bu yana Otokar Güney Doğu bölge bayii olarak değerlendirmelerde bulunarak, sürekli olarak hizmet kalitesinin artırmanın mücadelesini vermiştir.

Mardin/Kızıltepe arası çalışan 100 minibüs, Mardin belediyesinin yaptığı dönüşüm ile 48 adet Otokar’ın yeni ürettiği Sultan LF alçak tabanlı halk otobüsüyle yeni bir dönüşüm yaşadı.

Otokar’ın yeni şehir içi otobüsü Sultan LF, yeni tasarımı, şık ve modern görünüşüyle şehir içi yolcu taşımacılığına yeni bir soluk getiriyor. Sultan LF, yüksek motor gücü ve hafif gövde yapısıyla güç ve ekonomiyi birlikte sunar. Yüksel tork değeri ile rampaları kolayca tırmanır. Engelli yolcu rampası ve bu uzunlukta sınıfının tek alçak tabanlı tasarımına sahiptir. Bu nedenle hem yaşlılarımız, hem de engellilerimiz için büyük bir rahatlık sunmaktadır.

Sultan LF, yüksek yolcu kapasitesi, geniş yolcu sahanlığı ve değişik koltuklandırma alternatifleri ile yolcuların konfor içinde seyahat etmesine olanak sağlar. Bölge halkımız büyük sıkıntılar çekmiş. 15 kişilik minibüsler ile yazın sıcaklığında üst üste sığışarak yolculuk yapmaya çalışmışlardır. Halkımız bu konforun çok daha iyisine layıktır.

Otokar firması, hizmete girdiği günden bu yana, hep daha iyi, daha kaliteli ve daha konforlu araçlar sunabilmenin mücadelesini vermiştir.

AR-GE çalışmalarına en büyük destek ve kaynak ayıran firmaların başında kuşkusuz Otokar firması gelmektedir. Sektörünün öncü kuruluşlarından Otokar, ‘insan odaklı’ çalışmalarıyla, geçmişten günümüze müşteri memnuniyetini ilke ederek bugünlere gelmiştir.

SATIŞ VE SERVİS AĞIMIZLA, 7/24 HALKIMIZIN HİZMETİNDEYİZ

Bizler de Unat Otomotiv Ailesi olarak,her zaman ki gibi servis ve satış ağı, hassasiyetimize itina ile devam ederek,halkımıza ulaşım konusun da en iyi hizmeti vermeye gayretle devam edeceğiz.

Bu hassasiyetten hareketle, müşterilerimizi ‘Ailemizin bir üyesi olarak gören bir anlayışla’ sektörde en kaliteli ve kesintisiz servis hizmetini sunmaktayız.

Yapılan bu çalışmalara Diyarbakır İlimizin yanı sıra,tüm Güneydoğu bölgemizde de devam edeceğiz.Mardin Büyükşehir belediyesine bu çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Araçların,bütün Mardin halkına hayırlı olmasını,Cenabi- Allah’tan niyaz ediyor, bütün vatandaşlarımıza kazasız ve bol kazançlı günler diliyorum’.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası