Hürjet'in Mock-Up’ı görüntülendi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ/TAI)’nin tasarım çalışmalarını yürüttüğü Hürjet platformunun tam boyutlu modeli gün yüzüne çıktı.

Hürjet'in Mock-Up’ı görüntülendi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ/TAI)’nin tasarım çalışmalarını yürüttüğü Hürjet platformunun tam boyutlu modeli gün yüzüne çıktı. TAI tesislerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı bir oturum tertip edildi. Oturum için özel düzenlenen salonda, çeşitli hava araçlarının bire bir ölçüde modelleri sergilendi.

Bu modeller arasında jet motorlu eğitim uçağı Hürjet de ilk defa yer aldı. Hürjet’in ayrıca yakın hava desteği görevlerinde kullanılması da planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edilecek diğer hava araçlarını da sergi alanında görmüş oldu.

TAI'nin Özgün helikopteri T625 Genel Maksat Helikopteri de üretim hattında görüntülendi. T625, 6 Eylül tarihinde gerçekleşecek ilk uçuş için gün sayıyor.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası