Ukrayna’ya İHA ihracatı

Ukrayna’dan yayın yapan Ukranews.ua sitesine göre Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Ukrainian National Security and Defence Council (NSDCU) Ukrayna’nın Türkiye’den İnsansız Hava Aracı (İHA) tedarik edeceğini açıkladı.

Ukrayna’dan yayın yapan Ukranews.ua sitesine göre Ukrayna Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi Ukrainian National Security and Defence Council (NSDCU) Ukrayna’nın Türkiye’den İnsansız Hava Aracı (İHA) tedarik edeceğini açıkladı.

Türkiye ile Ukrayna'nın düzenlediği askeri-teknik iş birliği ortak komisyonunun Ankara’daki oturumunun sonunda Ukrayna ve Türk yetkililerin Ukrayna’ya insansız hava araçlarının (İHA) tedariki ve ortak işletmenin açılması konusunda memorandum imzaladı.

Konseyin basın dairesine dayandırılan haberde, "Komisyonun çalışmaları sonucunda taraflar, Ukrayna'ya İHA tedariki ve ortak işletmenin açılması konusunda memorandum imzaladı" ifadelerine yer verildi.

Türk yetkililerin Ankara'nın Ukrayna'dan An-178 uçakları satın almak istediğini teyit ettikleri ayrıca kaydedildi.

İki taraf tank, uzay ve uçak yapım sanayii alanındaki projelerin uygulamasını da ele aldı, taraflar insansız silah sistemleri alanındaki iş birliğinin geliştirilmesi, zırhlı araçlar için yeni motor numunelerinin geliştirilmesi amacıyla ortak bir tasarım bürosunun kurulması konularında anlaşmaya vardı.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası