Merhum H. Haydar Şeran anısına mevlid-i şerif

Geçtiğimiz Yıl 19.07.2017 Günü Hayatını Kaybeden, Diyarbakır’ın Tanınmış İş Adamlarından Merhum Hacı Haydar Şeran Anısına, Oldukça Geniş Katılımlı Mevlid-İ Şerif Okutuldu.

Merhum H. Haydar Şeran anısına mevlid-i şerif
  • Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2018
  • Okunma: 140
  • Kategori: SOSYAL

Geçtiğimiz Yıl 19.07.2017 Günü Hayatını Kaybeden, Diyarbakır’ın Tanınmış İş Adamlarından Merhum Hacı Haydar Şeran Anısına, Oldukça Geniş Katılımlı Mevlid-İ Şerif Okutuldu.Diyarbakır’ın Tanınan Ve Sevilen Simalarından, Çalışkanlığı, Dürüstlüğü Ve Hayırseverliği İle Takdir Edilen  Anısına, Merkez Sur İlçesi’nde Bulunan Nebi Camisi’nde Mevlid-İ Şerif Okutuldu.

Yaşadığı Müspet Hayatı İle Bir Çok İnsana Örnek Teşkil Etmiş, Sayısız İnsan Yetiştirmiş, Gayretliliği, Çalışkanlığı Ve Azmiyle, Herkesin Haklı Takdirine Mazhar Olan, Merhum Hacı Haydar Şeran’ın Vefatının Sene-İ Devriyesi Vesilesiyle Çocukları Tarafından 19 Temmuz Tarihinde Okutulan Mevlid-İ Şerif’e, Oldukça Kalabalık Bir Vatandaş Topluluğu Katıldı.Sur İlçe Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu VeSur İlçe Müftü Vekili Yusuf Durmaz, Diyarbakır BasınCamiyası, Hukuk Camiyasından Hakim – Savcı Ve Avukatlar , Esnaf Birlikleri Temsilcileri, Oda Ve Borsa Temsilcileri, Muhtelif Stk’lara Mensup Yöneticiler, Çeşitli Siyasi Partilerin Yetkilileri, Şeran Ailesinin Yakınları, Yerel Ve Ulusal Basın Yayın Kuruluşlarının Temsilcileriyle, Diyarbakır Dışından Gelen Davetlilerin De Katıldığı Mevlid-İ Şerif, İkindi Namazı’nı Müteakiben Başladı.

Kur’an-I Kerim Tilaveti Yapıldı, Bol Bol Dualar Ve Fatiha-İ Şerifeler Okundu

Mevlid-İ Şerif’te Kur’an-I Kerim Tilavetinin Yanı Sıra, Merhum Hacı Haydar Şeran’ın Ruhuna Bol Bol Dualar Ve Fatihalar Okundu. Oldukça Duygulu Anların Yaşandığı Mevlid-İ Şerif Sonrası, Katılımcılara Mevlid Paketi Dağıtıldı.Ardından Merhum Hacı Haydar Şeran’ın Mardinkapı Mezarlığında Bulunan Kabristanı Ziyaret Edildi.Katılımcıların Göz Yaşlarını Tutamadığı Kabristan Ziyareti Sonrası, Katılımcılara Davete İcabetlerinden Dolayı Teşekkür Eden Merhum Hacı Haydar Şeran’ın Oğlu Gazeteci Ali Şeran, Duygularını Şöyle Dile Getirdi:

‘Tam Bir Yıl Önce Bugün, Ailemizin Büyüğü, Değerli Babamız Haydar Şeran’ı Ebedi Yolculuğuna Uğurladık. Gerçekten Yeri Doldurulmayacak Bir İnsan. Her Geçen Gün Onu Daha Fazla Arıyor Ve Özlüyoruz. Sadece Biz Evlatları Değil, Merhumun Yetişmesinde Emeği Geçtiği Ve Katkı Sağladığı İnsanlarımız Da Şu An Buradalar. Bu Da Bizim İçin Büyük Mutluluk Kaynağı. Öyle Bir İnsanın Evladı Olmak, Tarifi İmkânsız Bir Duygu Bizim İçin. Bu Vesileyle Ailemizin Değerli Büyüğü, Örnek İnsan, Merhum Babamıza Bir Kez Daha, Cenab-I Allah’tan Rahmet Ve Mağfiret Niyaz Ediyoruz.

Mevlid-İ Şerif’imize Katılarak, Bizlerle Beraber Kabristan Ziyaretine Kadar Gelen Bütün Herkese Ayrı Ayrı Teşekkür Ederiz’.Bu Arada Merhum Hacı Haydar Şeran Anısına, Medfun Bulunduğu Mardinkapı Mezarlığı Yapılan 3 Çeşmeli, Mermerden İnşa Edilen Hayrat Çeşmesi De, Vatandaşların Büyük Takdirini Topladı.Daha Önce Harabe Ve Yıkık Durumda Olan Ve Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Mezarlıklar Müdürlüğü Tarafından Yıkılan Yere, Hayrat Çeşmesi Yaptıran Şeran Ailesinin Bu Jesti, Büyük Memnuniyetle Karşılandı. Kaynak Nusret Bilgiç / Süleyman Karaarslan Diyarbakır

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası