TÜBİTAK-SAGE’den SOM-J ve BOZOK testi!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın twitter hesabından yaptığı açıklamada “TÜBİTAK tarafından geliştirilen...

TÜBİTAK-SAGE’den SOM-J ve BOZOK testi!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın twitter hesabından yaptığı açıklamada “TÜBİTAK tarafından geliştirilen Savunma Sanayi Başkanlığımızın projeleri Hassas Güdümlü Akıllı Seyir Füzesi SOM-J ve Lazer Güdümlü Minyatür İHA Füzesi BOZOK’un dün yapılan ilk testleri başarıyla tamamlandı. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verildi.

SOM-J, Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) F-35 projesi kapsamında SOM üzerinden geliştirilen bir seyir füzesi. SOM’a göre daha küçük bir boyuta sahip olan ve bu şekilde F-35’in stealth özelliğine uyumlu olarak iç silah istasyonlarına sığabilen SOM-J, 220km+ menzile ve 140kg’lik Parçacık Tesirli/Zırh Delici Harp Başlığına sahip.

Lazer Güdümlü Minyatür İHA Mühimmatı BOZOK, son safhaya kadar ataletsel güdümlü hedefe yönelmekte ve son safhada yarı aktif lazer arayıcı başlığı ile hassas güdüm yapabilmektedir. 9km+ menzilli BOZOK, 120mm’lik çapa sahip bir mühimmattır.

 

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası