Tacikistan ve Özbekistan arasında bağlar güçleniyor

Tacikistan, Özbekistan’la hava ulaşım güzergahlarını artırıyor. Duşanbe –Buhara yönünde ilk uçuş gerçekleştirildi.

Tacikistan ve Özbekistan arasında bağlar güçleniyor
  • Eklenme Tarihi: 07 Ağustos 2018
  • Okunma: 117
  • Kategori: DÜNYA

6 Ağustos tarihinde Tacikistan’ın "Somon Air" havayolu şirketi Duşanbe-Buhara yönündeki ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Duşanbe’den Buhara’ya başlayan yeni seferlerle iki ülkenin hava ulaşımına bir havaalanı daha eklenmiş oldu. 

Yeni açılan havayolu güzergahını kullanan yolcular, iki ülke arasında yaşanan gelişmeleri olumlu buluyorlar. Ancak diğer havalimanlarından yapılan yolculuklardan biraz pahalı olduğunu söylüyorlar. 

Duşanbe-Buhara arası uçak bileti 485 Somoni yani 51 dolar iken diğer havaalanlarından yapılan yolculuklar 33 dolara yapılıyor. 

Tacikistan havacılık yetkilileri, iki ülke arasındaki hava taşımacılığı kapasitesinin daha da artacağını belirttiler. Yakın zamanda Tacikistan’ın Bohtar ve Kulob şehirlerinden Özbekistan’ın farklı yerlerinde uçuşların başlayacağını da sözlerine eklediler.

Özbekistan ve Tacikistan şehirleri arasında uçak ve otobüs seferleri Tacikistan'da 1992 yılında başlayan iç savaş nedeniyle durdurulmuştu. 25 yıl aradan sonra geçen yıl Nisan ayında Duşanbe ile Taşkent arasında uçak seferleri yeniden başlatılmıştı.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası