Büyükelçilere Savunma Sanayii anlatıldı

Dışişleri Bakanlığı'nın düzenlediği 10. Büyükelçiler Konferansı çerçevesinde Ankara'ya gelen büyükelçiler ASELSAN'ı ziyaret etti.

Büyükelçilere Savunma Sanayii anlatıldı

Dışişleri Bakanlığı'nın düzenlediği 10. Büyükelçiler Konferansı çerçevesinde Ankara'ya gelen büyükelçiler ASELSAN'ı ziyaret etti. Etkinlik, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Profesör Haluk Görgün'ün açılış konuşmasıyla başladı. Profesör Görgün ASELSAN'ı tanıttığı konuşmasında 500'e yakın proje üzerinde çalışıldığını anlattı. Gördün'den sonra kürsüye gelen Savunma Sanayii Başkanı Prof. İsmail Demir ,Büyükelçilere görevleri için teşekkür etti. Demir, ihracatın ekonomide önemli bir çıkış yolu olduğunu hatırlattı. Demir, savunma sanayii ihracatınınd  diğer ticari ilişkilerden farklı olarak devletler arası ilişkilere bağlı olduğunu kaydetti. Demir, Başkanlığının, TSK'nın kullandığı sistemlerin modernizasyonu, sanayiinin gelişmesi ve ihracatın geliştirilmesi ile ilgilendiğini kaydetti. Demir, 6, 7 milyar dolar savunma sanayii cirosuna sahip olduklarını, gelecek sene sekiz milyar dolar beklediklerini ifade etti. Demir, bu miktarın önemli bir bölümünün iç ihtiyaç, azının ihracat olduğunu dile getirdi

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası