Her girilen yolun başı da belli sonu da

Her girilen yolun başı da belli sonu da. Çoğu zaman aralara sis perdesini biz koyarız. Hani okumadığımız bir romanın sonunu duyunca mutsuzlaşırız. Aslında biliyoruz da duymak acı veriyor bazen. Vardır bunda da bir hayır. Elbet geçecek bu da yaşanacak ömür. Sevdayı tatlı kılan acısıymış esasen, karanlığıymış. Acıtıyor her yanıyla değmesin artık kimsenin elleri bu yüreğe. Açılmasın gül kokulu sözler bu semte. Geçecek Ama nasıl geçecek. Atlatabilecek miyim ya da atlatabilecek miyiz. Duygularım susturmak seni ne zormuş. Belli etmeden acı çekmek ne acıymış.Hep sağanak mı yağacak hep karanlık mı kalacak bu kent. Yok bir şeyim diyorum kanıyorum…Olmuyor kandıramıyorum. Dudağımın kenarı bükük. Gözlerim her an hazır yağacak sağanağa. Resmini daha dün çizmiştim mutluluğun. En güzeliydi gülmelerimin. Var mıydı umutsuzluktan daha acı. Acıyor çok acıyor.. Nasıl geçecek nasıl bilmiyorum. Yıkık kentin ev sahibiyim sonunda. Allahım sen herşeyi bilensin. Dualarım duyansın bunu da görensin. Öğrenemedim kendimden başkasından umut etmemeyi.Irmakların içinde umudumla boğuldum. yoruldum. ne diyeyim ne yapayım bilemedim.

Özeldir gözler herkese gülmez. Güneş gibidirler istesende parlatamaz her yeri. Zor çok zor. Gelmesin artık haberler. Geçmesin artık adın. Kalmasın artık anıların. Toplanda git taşın kalmasın ne kirin ne çöpün ne kokun.Virgül neymiş aralarada nefes almak mı.Can neymiş kendin bilmek mi. Sessizlik en güzeli daima güzeli. Girdim yine yeni bir kapıdan. Hep sessiz en sessiz.

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası