Kudus

Kudüs'te bugün meydana gelen hezeyan aslında hepimize bir şeyi bir kere daha hatırlattı.

Ümmetin dağınıklığını, Ümmetin ihtilafını, Biz kavramından uzaklaşıp ben’in dünyasına hapsolduğumuzu bir kere daha bize hatırlattı.

Yıllar boyunca Filistin dünya ve Müslüman coğrafyanın bir numaralı gündemi olmuş ve olmaya da devam etmektedir.

Yahudi zulmü ve Siyonist düşünce almış başını giderken bir terörist başı Trump'un 6 Gün Savaşlarının Ellinci yıldönümünde alçak bir açıklama ile dünya siyasetini tayin etme çabası bir çok soruyu ve sorunu beraberinde getirmiştir.

Üç din içinde kutsal sayılan Kudüs ile ilgili bu açıklamaya elbetteki bazı tepkiler oldu. Ancak islam ülkelerinden çok sert açıklamalar beklenirken beklenmedik bir şekilde ilk önce İngiltere ve Fransa gibi ülkelerden gelmesi doğrusu beni çok şaşırttı.

İslâm'ın ilk Kıblesi, Mir'acın gerçekleştiği şerefli beldeyle alakalı böyle alçak bir karardan sonra nasıl oldu da sözüm ona islam ülkeleri sessiz kaldı..

Acaba yine Lawrencelar mı is başında ? Yoksa işin içinde başka bir oyun mu var diye düşündüm. Ve sonra şükrettim mahzun ve mazlum tüm cografyaların sesi olan Türkiye gibi bir ülkem olduğu için. Nerede bir zulüm olursa ,nerede bir kardeşinin tırnağı kanarsa koşan bir ülkenin vatandaşı olmanın verdiği gururla biz kısık sesleriz dizelerini en gür sada ile dile getirdim...

Sözüm ona islam ülkeleri ve Arap seyhleri tatlı canlarına birsey gelmesin diye her zaman yaptığı gibi sessizliğe büründüler ve hadisin tarif ettiği kadarıyla dilsiz şeytana büründüler. Peki bu durum kimseyi şaşırttı mı.? Elbette ki hiç kimse sasirmadi. Türkiyenin öncülük ettiği bu sözcülüğe sadece bazı ülkelerin destek vereceği biliniyordu.

Sayın Cumhurbaşkanımızım dediği gibi “Biz Yalnızlığımızı biliyorduk “çünkü. Ama biz yalnızlıarın sahibi Allah'ı da biliyorduk...

Onlardan en büyük farkımızda buydu galiba.

Amerika ve İsrail den korktuğu kadar Allah'tan korkmayan islam ülkeleri gördük. Müslüman kardeşlerinin yanında yer alacak bir açıklama yapmaktan çekinen krallar, kınamaktan çekinen imamlar, ve alcak İsrail ve Amerikayı savunan iradesiz liderler gördük.

Şeyh Ahmed Yasin'in dediği gibi lehimizde olması gerekenler aleyhimizde oldu . Şimdi daha iyi anlıyorum Ümmetin suskunluğunu şikayet eden o felçli kahramanı, şimdi daha iyi anlıyorum Kerbela, Irak'ı,Afganistan'ı, Suriye'yi... Dedim ya Kudüs çok şey öğretti bize.. Ümmetin asla bir araya gelmeyeceğini, bazı Arap ülkelerinin kendine yeni ilahlar edindiğini, acziyetimizi, kardeşlik ahdini unuttuğumuzu, insanlığımıźı sorgulamamız gerektiğini, vefa ve feda duygularımızı kaybettiğimizi ve en önemlisi Allah'a adadiğımız İsmail'imizden vazgecmemiz gerektiğini bir kez daha gösterdi bize. Ama tüm bu olumsuzluklara rağmen Kudüs güzel bir şey de öğretti..

Türkiye gibi bir ülkeye sahip olmanın Şükrünü öğretti bize . Mazlumlarin ve mahsumlarin Allah'ı bilenler tarafından gozetildigini gösterdi bize. Sadece Ebabillerden umut beklememeyi ve zulme karşı mazlumun yanında olmayı öğretti bize. Kudüs bize Firavunlara karşı gelebilecek çağdaş Musa'larin hala var olduğunu gösterdi bize. Kudüs şuur kazandırdı bize ,Kudüs insanlığı öğretti bize... Rabbim Kutsal belde Kudüs'e dokunan alçaklara ve onların destekçilerine fırsat vermesin.. Amerika ve İsrail gibi işgalci terör devletlerini her iki cihanda rezil u rüsva eylesin...

Türkiye gibi mazlumların yanında yer alan ülkelerin sayısını artirsin ve Onlara güç versin. Ve parçalanan ümmete birlik nasip edip Muhammed'in (Sav) nidasini en gür sada ile yeryüzünde hakim etmeyi nasip etsin...

Esselamün aleyküm ve rahmettulah.... 

 

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası