Guta

Guta diye bir yer var biliyormusun Taaa uzaklarda değil hemen yanıbaşında... Yirmibirinci Asırda Kerbelayı hisseden, Yirmibirinci asırda Kerbelayı yaşayan Guta var. Failler farklı, sesler farklı ve yüzler farklı... Ya Hüseyn diyen caniler kerbelayı yaşatıyor... Ya Zeynep ya Fatıma diyen İslamdan nasipsizler Hüseynleri şehid ediyor biliyormusun?

Rusyanın Esed'in barbar İranın vicdanına terkedilmiş kardeşlerin var. Her gün ölüm yağdırılan hergün açlıktan ağlayan kardeşin var senin.

Sen ey şerefi dolara satılmış arap kralı: Ey futbol için milyar dolarlar harcayan gafil, Ey ismini dağa taşa yazdırsn soytarı, Ey arabasını mücevherle sösleyen adi. Bilirmisin sen açlıktan kedi eti yemeyi ? Bilirmisin leş yemeyi ? Leşleşmiş zihinlerin kokuşmuş adilerin kuşatması altında yaşayıp leş yemeyi bilirmisin ? Ve sen ey gafil ümmet : Kıblesini kitabını unutmuş gafil, duymazmısın kardeşinin feryadını?

Hani dediya kardeşimiz “Yakında korkarım birbirimizin etini yiyecez” diye duymadın mı görmedin mi? Üç maymunu oynamakta neden ısrarcısın ? Guta diye bir yer var bilirmisin ? 48 saate 250 kişinin şehid edildiği insanlık onur ve şerefinin incindiği, fok balığ kadar kıyaya vuran balina kadar değer verilmeyen kardeşini bilirmisin ? Üzerine ölüm yağdırılan... 

Ağzı süt kokan bebelerin kimyasalla boğulduğu, gencecik fidanların yezitlerce vurulduğu, piri fanilerin varil bombalarıyla dağlandığı Guta’yı bilirmisin ? Ey Rabbinin kulluğunu batının kulluğuna değişen gafil ümmet, uyanmazmısın, utanmazmazmısın, sıkılmazmazmısın ?

Kardeşinin iffeti incinirken Guta'da yerin dibine girmezmisin ? Duymadın mı Nebinin izzetini ? Duymadın mı müslüman kadının iffetine uzanan eli tarumar ettiğini ? Duymadınmı huzaalılara yapılan zulme şiddetle cevap verdiğini ? Hani müminler etle tırnak gibiydi! Sökülüyor tırnaklarımız etiniz acımıyor mu ? Ey ümmeti Muhammed Allah için uyanmazmısın bu gaflet uykusundan ? Atmazmısın üzerinden zillet perdesini ? Kalkmazmısın ayağa ? Daha ne bekliyorsun bütün kardeşlerinin tek tek ölmesini...

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası