Yüz yiğit, yüz şehit

Hicretin dördüncü yılında Uhud savaşından dört ay sonra Necid Reisi Ebû Berâ' Medine'ye geldi. Hz. Peygamber (s.a.s.)'den kendi kavmini irşad etmeleri için mürşidler istedi. Hz. Peygamber (s.a.s.) durumdan şüphelendi: "Göndereceğim kişiler hakkında Necid halkından endişe ederim" buyurdu. Ebû Berâ': "Onları ben himayeme aldıktan sonra Necid halkından hiç biri dokunamaz" diye teminat verdi. Bunun üzerine Resulullah (s.a.s.) Ebû Berâ'nın yeğeni Âmir b. Tufeyl'e bir mektup yazdı. Amir, amcası adına kavmini idare ediyordu. Daha sonra Resulullah (s.a.s.) Münzir b. Amr başkanlığında ashabından yetmiş kişilik bir heyet gönderdi. Bunlar ashab-ı suffeden olup kurra idiler. Heyet, Bi'r-i Mâune'ye varınca korkunç bir ihanetle karşılaştılar. Amir b.Tufeyl, Hz. Peygamber. (s.a.s.)'in göndermiş olduğu mektubu bile okumadan mürşidlerin etrafını büyük bir ordu ile kuşatmıştı. Kendi kabîlesi, Ebî Berâ'nın himayesine aldığı mürşidleri öldürmek istemediğinden, başka kabîlelerden kuvvet toplamıştı. Müslümanlar kuşatıldıklarını anlayınca kılıca sarıldılar ve: "Biz, Resulullah (s.a.s.)'in gönderdiği mürşidleriz. Sizinle hiç bir ilgimiz yok" dedilerse de söz anlatamadılar. Mürşidler: "Allah'ım! Resulü'ne durumumuzu haber verecek senden başkasını bulamıyoruz, selamımızı ona sen ulaştır. Allah'ım! Rasülün vasıtasıyla kavmimize haber ver ki; biz Rabbimiz'e kavuştuk. Rabbimiz bizden hoşnud oldu ve bizi de hoşnud kıldı." diyerek hallerini Allah'a arzetmişler ve insafsız düşman kılıçlarıyla Rablerine kavuşmuşlardır.

Allah bu sevgili kullarının isteklerini yerine getirerek vahiy meleği Cebrail'i Hz. Peygamber (s.a.s.)'e göndermiştir. Cebrail: "Onlar Rab'lerine kavuştu. Rab'leri onlardan hoşnut oldu ve kendilerini de hoşnut kıldı." diye durumu Hz. Peygambere bildirmiştir. Rasûlullah (s.a.s.) durumdan haberdar olunca çok üzüldü. Hemen bir hutbe irade ederek olayı ashabına bildirdi. Allah'a hamd-u senâ'dan sonra şöyle dedi: "Kardeşleriniz müşrikler tarafından kuşatılıp şehit edildiler. Hiç biri sağ bırakılmadı. Onlar Allah'dan hoşnut oldular, Allah da onlardan hoşnut oldu. " Rasûlullah (s.a.s.) kendisine bu acı haberin ulaştığı gece sabah namazının ikinci rekatında rukûdan doğrulunca: "Allah'ım! Onların durumlarını sana havale ediyorum. Ey Allah'ım! Onların yıllarını Yusuf Peygamber'in kıtlık yılları gibi çetin yap, başlarına darlık getir. " diye beddua etmiş ve buna beş vakit namazlarında bir ay müddetle devam etmişti. Cemaatin de arkasında "âmîn" dediği Rasûlullah (s.a.s.)'in bu duası kabul olmuştur.

Evet bugun yukarda yazdığımız olayın üzerinden 1400 yıl geçti ancak tarih maalesef tekerrür etmeye devam ediyor. Her fırsatta ABD Müslüman kanı dökmeye devam ediyor. İnsan hakları savunucuları sessiz aktivistler sessiz ve en korkunç olanı Müslümanlar sessiz. Fok balıklarının bile gündem olduğu bir dünyada 100 hafız 100 Kuran bülbülü 100 cennet çiceği ABD tarafından şehid edildi.

Tüm dünyanın gözleri önünde meydana gelen bu vahşete herkes sessiz herkes tepkisiz, Dünya medyası olayı her zaman olduğu gibi görmedi ve üç maymunu oynadı, Acı olan ise Müslüman yurdunda ezan okunan beldelerde yayın yapan hiçbir medya kuruluşuda bu olayın haber olarak vermedi kör sağır ve dilsiz kalmayı tercih etti. 

Ancak sosyal medya aracılığıyla çok az insan haberdar olabildi olaydan. Ve sözüm ona islami camialarda olaya Fransız yada hesaplarına gelmiyor, Yada yada yada 100 cennet çiçeği hafız kardeşimiz prim yapmaları için yeterli değil. Kudus için meydanlara akıp esip görleyenler bilmeli ki Afganistanın yetim evletlarının kanıda Kudüslü kardeşlerimizin kanları kadar aziz ve kutsaldır,

Allah için ne zaman uyanacaz ne zaman silkelenecez ne zaman ümmet olduğumuzu hatırlayacaz , Artık yeter daha kaç Muhammed vurulacak kudus sokaklarında ? Kaç Ahmed vurulacak Afganistanda ? Kaç Hüseyin can verecek Suriyede ? Bu gaflet uykumuz yetmedi mi? Nebi (as) ın izzetli ümmetine yakışmıyor bu zillet yakışmıyor yakışmıyor yakışmıyor…

Açık ve net ya yeniden yekvucut olup zalimlerle mücadele edecez yada sırayla vurulup ölecez. Eğer gücüm yetse ABD den bu şehidlerin hesabını tek başına sormaya çalışırdım ama gücüm yetmediği için bir olamadığımız için beş vakit namazda ABD ye terör devletine beddua edecem sizleride buna davet ediyorum….

YA RABBİ ABD TERÖR DEVLETİNİ HELAK ET 100 ŞEHİD HAFIZIN VE DİĞER MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN İNTİKAMINI ALMAYA BİZLERİ MEMUR KIL…

 
Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası