Az çoktan fazladır

Az çoktan fazladır. Olur mu öyle şey dediğinizi duyar gibiyim, Ama itiraz etsenizde etmesenizde durum bu.

Tarihimiz medeniyetimiz bize azın çoktan fazla olduğunu öğretmedi mi ?

Mesela Mekke’de kırk kişi binlere meydan okuyup Kabe’ye yürürken çoktan fazla değilmiydi ?

Hz.Ebubekir Hz.Peygambere saldıranlara karşı “Siz Rabbim Allah’tır dedi diye bir insanı öldürecekmisiniz” diye haykırdığında, O tek başına çoktan fazla değilmiydi ?

Ehli Bedir üçyüz beş kişi ile çoktan fazla olmadılar mı?

Hendek, Mute ve Usame ordusu bize bunu öğretmedi mi?

Meselenin ritmik sayıdan değil yürekten ibaret olduğunu bize ıspat etmedi mi ?

Nice azlar çoklara karşı imanla, yürekle galip gelmedi mi ?

Peki peki ve yine peki, Bizler bugün ecdadımızın, önderlerimizin tarihi okurken gurur mu duyuyoruz yoksa utanıyormuyuz ?

Suriye’de kadın, çocuk, yaşlı, genç parça parça doğranırken kırk kişiyle müşriklere meydan okuyan cesaret öğretmenlerinden utanmıyormuyuz ?

Yemen’de kardeşlerimiz iki farklı psikopat gurubun içinde perişan vaziyetteyken Hz.Peygamber’e imanından dolayı saldıranlar karşısında sarsılmaz kale gibi duran Hz.Ebubekir’i okuyunca utanmıyormuyuz?

Mısır zındanlarında asrın Firavunlarına karşı Musa’ca karşı duran yiğitler bir bir darağaçlarına giderken üçyüz kişiyle zalime dünyayı dar eden yiğitlerden utanmıyormuyuz?

Sayımız bir buçuk milyarmış vaybe !!! Ölümlere susan, zulumlere susan, firavunlara karşı safı bile net olmayan bir buçuk milyar!!! Bir yanda onlarca kişiyle zalime, zorbaya, dünyayı dar edenler, Bir yanda çok oldukları halde fonksiyonlarını yitirmiş bitkisel hayatta milyar insan!!!

İşte bunun için diyorum ki: AZ ÇOKTAN FAZLADIR HATTA ÇOK FAZLADIR... 

Rabbim mazlum coğrafyamız başta olmak üzere tüm mazlumların yardımcısı olsun, Suriye ve Yemen halkına saadet nasip etsin, Mısırda zindanda olan abilerimizede Hz.Yusuf’un sabrını ve akıbetini nasip eylesin, Biz suskun ölülere sadece slogan atmayı bilen gıyabi cenaze namazlarını adet haline getiren bizlere şuur, cesaret ve yürek nasip eylesin....

Allah’ın selamı hidayete tabii olanların üzerine olsun..

M.Rıdvan BİNGÖL

Etiketler:
YORUMLAR

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

© 2014 Arz Haber. Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz!


YUKARI ÇIK
popüler cevap dünya atlası