Anasayfa Halka Arz Haberleri Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş. Halka Arz Oluyor

Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş. Halka Arz Oluyor

by Halka Arz Haber Editörü

Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş Halka Arz Edilen Payların Dağılımı

Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş Şirket Ve Ortaklardan Verilen Taahhütler

Halka arz edilen paylar hariç olmak üzere sahip olduğu payları, şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başlamasından itibaren, payların borsa fiyatından bağımsız olarak 6 ay süreyle hiçbir şekilde Borsa’da satmayacağına ve Borsa dışında yapılacak satışlarda satışa konu payların da bu sınırlamaya tabi olacağını alıcılara bildireceğine, Şirket paylarının birincil halka arzını takiben, payların BİST’te işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 (bir) yıl süreyle halka arz fiyatının altında bir fiyattan borsada satmayacağına, bahsi geçen payların Borsa dışında mevzuat hükümlerine uygun olarak satılması halinde Borsa dışında satılan payları alanların da sınırlamaya tabi olduğu hususunu ilgili kişilerde bildireceğine ilişkin 14 Nisan 2021 tarihinde taahhütname verilmiştir.

Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş Halka Arz Gelirinin Kullanılacağı Yerler

  • Halka arz gelirlerinin %70‘ine karşılık gelen 88.403.000 TL şirketin büyüme hedeflerine bağlı olarak filodaki araç sayısının artırılması kapsamında yapılacak alımların finanse edilmesinde.
  • %20′sine karşılık gelen 25.258.000 TL şirketin finansal faiz ve anapara ödemelerinde.
  • %10‘una karşılık gelen 12.629.000 TL ise işletme sermayesi ihtiyacında kullanılması Karar Verilmiştir.

Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş Halka Arz Geliri Ve Maliyetleri

Ortaklar Elini Cebine Atmış 🙂

İzahnameyi Okuyup Sizlere Aktarmak 2 Saat. Emeklerimize Karşılık Sizlerden Aşağıdaki Reklama Tıklamanızı Diliyorum Lütfen Bir Tıklamayı Bizlere Çok Görmeyin
Escar Turizm hakkında;

Escar Turizm Tasimacilik Ticaret A.S. Türkiye’deki İstanbul ‘de merkez ofisi ile bir girişimdir. Gayrimenkul Kiralama ve Leasing sektöründe faaliyet gösteren bir şirket. Temmuz 2001 tarihinde kuruldu.  Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinde sürdürülebilir bir hizmet anlayışı ile yola çıkan Escar A.Ş. 2001 yılında kurulmuştur. Ülkemiz ekonomik tarihinde önemli bir dönüm noktası olarak kabul edilen 2001 ekonomik krizinde kurulan Escar A.Ş., başlangıç yıllarında sadece öz kaynakları ile hareket etmiş, ilerleyen zaman filo hizmetlerinde yerini almıştır. Kuruluş aşamasında “Central” markası ile uzun dönem kurumsal kiralama hizmetlerini yürüten şirket, devam eden süreçte kayıtsız kalamadığı günlük kiralama talepleri doğrultusunda mevcut hizmet standartlarını da koruyarak 2011 yılında “Central” ve“Central Fleet Services” olmak üzere günlük ve uzun dönem araç kiralama hizmetlerini iki farklı marka altında toplamıştır.

Kurumsal filo kiralama hizmetinin yanı sıra, varmiarttiran.com markası ile Türkiye’de ilk defa online ihale usulü ile araç satışı gerçekleştiren Escar, son olarak 2018 yılında yayın hayatını başlattığı son kullanıcı odaklı yeni markası Otoboom.com ile otomotiv sektöründeki tüm teknolojileri ve trend gelişmeleri yansıttığı yepyeni bir markayı daha bünyesine katmış oldu.

Escar Turizm Taşımacılık Ticaret A.Ş Halka Arzda Satılamayan Payların Akıbeti Ne Olacak?

Escar Turizm Taş. A.Ş.’nin halka arzında Hedef Portföy Yönetimi A.Ş.’nin satın alma taahhütnamesi var.
Özetle diyor ki; “Halka arzda satılamayan hisse olursa satılamayanları ben alırım.”

Reklama Tıklamayı Unutmayınız Sizlerin Desteğine İhtiyacımız Var
error: ArzHaber\\\'den Selamlar. Lütfen İçerik Kopyalamayın. Başarı böyledir :)