Anasayfa Halka Arz Haberleri Europap Tezol Halka Arz Oluyor

Europap Tezol Halka Arz Oluyor

by Halka Arz Haber Editörü

Europap Tezol Halka Arz Oluyor

 • 20+4=24 milyon adet hisse (ek satış dahil).
 • Fiyat 13.87₺
 • Arz Büyüklüğü 332.880.000₺
 • İşlem Kodu TEZOL
 • Yıldız Pazar hissesi
 • Günlük alım emri taahhüdü var
 • Deniz Yatırım aracılık edecektir
 • Ek Satış İle Halka Açıklık Oranı %24 Olacaktır
 • İskonto Oranı %24

Europap Tezol Ne Zaman Halka Arz Olacak ?

 • 8-9-10 Eylül 2021 Tarihlerinde Talep Toplayacak

Europap Tezol Hangi Dağıtım Türüyle Arz Olacak?

ORANSAL Dağıtım Yoluyla Arz Gerçekleşecektir. Tahsisat Oranları Aşağıda

 • (12.000.000 Lot)%60 Bireysel Yatırımcı(*1000 lot ve aşağısı talep edenler bu tahsisat grubuna dahil edilecek)
 • (6.000.000 Lot)%30 Yüksek Başvurulu Yatırımcı(*1001 lot ve üzeri talep edenler bu tahsisat grubuna dahil edilecek)
 • (2.000.000 Lot)%10 Yurt içi Kurumsal

Europap Tezol Hangi Kurum/Banka Tarafından Talep Toplayacak?

A1 CAPİTAL YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
AK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ALAN YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ALNUS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ALTERNATIF YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
BİZİM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
DENİZ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
DİNAMİK MENKUL DEĞERLER A.Ş.
GARANTİ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
GLOBAL MENKUL DEĞERLER A.Ş.
HALK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ICBC TURKEY YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
INTEGRAL YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
MARBAŞ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
MEKSA YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
PHILLIPCAPITAL MENKUL DEĞERLER A.Ş.
PIRAMIT MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
TACIRLER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ÜNLÜ MENKUL DEĞERLER A.Ş.
VAKIF YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
YATIRIM FİNANSMAN MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ZİRAAT YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
BURGAN YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ING YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
IŞIK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ATA YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş

Europap Tezol Finansal Tablolar

Europap Tezol Halka Arz Gerekçesi;

 • Kurumsal yapının güçlendirilmesi,
  Şeffaflık ve hesap verebilirlik düzeyinin yükseltilmesi, İhraççının ve markalarının bilinirliliğinin artırılması,
 • Rekabet gücünün artırılması,
 • İhraççı paylarının likit hale gelmesi ile kredi verenler nezdinde gerekmesi
  durumunda daha düşük
  borçlanma imkanı,
 • Şirket in, gelecekteki büyümesini finanse
  etmek için gerekli olması halinde tekrar bir halka arz yapabilecek hale gelmiş olması
 • Gerek mevcut gerekse potansiyel müşteriler iş ortakları nezdinde mevcut güvenirliliğin ve saygınlığın daha da artırılması sayılabilir

Europap Tezol Halka Arz Geliri İle Ne Yapacak?

Halka arz ortak satışı şeklinde gerçekleştirilecek olup, halka arz sonucunda Şirket’e doğrudan nakit girişi olmayacaktır. Halka arzdan elde edilecek gelirin kullanımı tamamen Halka Arz Eden Ortaklar’ın tasarrufunda olacaktır

Haberimiz Büyük Bir Emek İle Hazırlanmıştır. Aşağıdaki Reklama Bir kez Tıklayarak Bizlere Yardımcı Olabilirsiniz. Haberin Devamı Aşağıda.

TEZOL arzında fiyat istikrarı yok ama GÜNLÜK ALIM EMRİ TAAHHÜDÜ var. Özetle; 10 işlem günü süresince halka arz fiyatından tahtaya alış emri girilecek. Bunun için 110.960.000 TL fon ayrılmış, ek satış olursa 133.152.000 TL’ye yükselecek.

İhraççı tarafından verilen taahhüt:

Şirket, 11.06.2021 tarihli ve 2021/18 sayılı yönetim kurulu kararına binaen verdiği taahhüdü ile Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren altı ay boyunca, Halka Arz Edilen Paylar dışında kalan ve bedelsiz kar payı dağıtımı hariç Şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğini, bu doğrultuda bir karar alınmayacağını ve/veya Borsa İstanbul’a veya SPK’ya başvuruda bulunulmayacağı ve bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağını taahhüt etmiştir; halihazırda Borsa İstanbul’a kote edilmiş payların yurtdışında başka bir borsaya kote edilmesi ihtimali saklıdır.

Ortaklar tarafından verilen taahhütler:

Şirket ortaklarından Şükrü Erhan Tezol, 22.08.2021 tarihinde verdiği taahhüdü ile, Mehmet Ersin Tezol 22.08.2021 tarihinde verdiği taahhüdü ile, Mine Makbule Kuşçu 22.08.2021 tarihinde verdiği taahhüdü ile, Müge Kuşçu 22.08.2021 tarihinde verdiği taahhüdü ile, Emine Nesrin Tezol 22.08.2021 tarihinde verdiği taahhüdü ile, Ayşe Selda Tezol 22.08.2021 tarihinde verdiği taahhüdü ile, Ömer Şükrü Tezol 22.08.2021 tarihinde verdiği taahhüdü ile (i) Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren altı ay boyunca Halka Arz Edilen Paylar dışında kalan Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğini, bu doğrultuda bir karar alınmayacağını ve/veya Borsa İstanbul’a veya SPK’ya başvuruda bulunulmayacağı ve bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağını taahhüt etmiştir (şu kadar ki, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açmamak kaydı ile, halihazırda Borsa İstanbul’a kote edilmiş payların yurtdışında başka bir borsaya kote edilmesi ihtimali saklıdır ve şüpheye mahal vermemek adına Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren Halka Arz Eden Ortaklar tarafından alınan paylar işbu taahhüt kapsamında değildir) ve (ii) Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren bir yıl boyunca Günlük Alim Emri kapsamında alınan paylanını halka arz fiyatının altındaki bir fiyattan borsada satmayacağını, bu payların halka arz fiyatının altında borsada satılması sonucunu doğuracak şekilde herhangi bir işleme tabi tutmayacağını, belirtilen süre içinde söz konusu payların kısmen veya tamamen işbu taahhüde aykırı olmayacak şekilde satılması veya devredilmesi durumunda söz konusu kişilerden borsa dışında satacakları payları alanların da bu sınırlamaya tabii olacağını, taahhüt etmiştir.

İNSTAGRAM Hesabımızı Takip Ederek Bu Halka Arzla İlgili Uzman Görüşlerimizi Okuyup, Çekilişimize Katılarak Halka Arzları Daha Rahat Takip Edebilmeniz İçin Derinlik Paketi Sahibi Olabilirsiniz. Bizi Takip Etmek İçin Tıklayın

Europap Tezol Şirket Hakkında

Europap Tezol Kağıt’tan yapılan açıklamaya göre, Deniz Yatırım aracılığıyla halka arz için Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) başvuran şirket, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020 Araştırması’nda 439. sırada yer alıyor. İzmir-Torbalı ve Mersin-Tarsus OSB’de bulunan 3 entegre kağıt üretim tesisiyle yıllık 86 bin tonluk kapasiteye sahip şirketin, 15’i İzmir, 7’si Mersin’de olmak üzere toplam 22 bitmiş ürün üretim hattı bulunuyor. Kökleri 1932, kuruluşu 1969 yılına dayanan ve 2000’den bu yana temizlik kağıtları alanında faaliyet gösteren şirket, yurt içi ve yurt dışına kendine ait ve özel markalı bitmiş ürünler ile kağıt bobin satıyor. Mart 2021 itibarıyla son 12 aylık toplam cirosu 650 milyon liraya yaklaşan Europap Tezol Kağıt, satışlarının yarısına yakınını yüzde 100 iştiraki TZE Global Dış Ticaret ile 30’u aşkın ülkeye ihraç ediyor. TZE Global Dış Ticaret ise Türkiye İhrcatçılar MEclisi (TİM) tarafından yayımlanan “İhracatta İlk 1000 Firma” listesinde 2019 yılı itibarıyla genel sıralamada 481., sektörel sıralamada ise 11. basamakta yer alıyor.

error: ArzHaber\\\'den Selamlar. Lütfen İçerik Kopyalamayın. Başarı böyledir :)