Anasayfa Halka Arz Haberleri İşbir Sentetik Halka Arz Oluyor

İşbir Sentetik Halka Arz Oluyor

by Halka Arz Haber Editörü

İşbir Sentetik Halka Arz Oluyor

 • 25.850.000+ 5.170.000(ek satış) Toplam 31.020.000 Milyon Adet Hisse Arz Edilecektir.
 • Arkadaşlarım Halka Arz Edilecek 25.850.000 Lotun 10.350.000 Adeti Ortak Satışı Şeklindedir. Aynı Zaman Ek Satış Olan 5.170.000 Adet Hissede Şirket’in Ortaklarından Olan İŞBİR HOLDİNG A.Ş. Tarafından Satılacaktır. Kısacası 15.500.000 Adet Hisseden Elde Edilen Gelir Şirket İçin Kullanacaktır.
 • Halka Açıklık Oranı: Ek Satışla Birlikte %21.93
 • İşlem Kodu: ISSEN
 • Garanti Yatırım Konsorsiyum Lideri

İşbir Sentetik Halka Arz Fiyatı Ve İskonto Oranı ?

 • Pay başına adil değer 15,14 TL bulunmuş olup %21,7 halka arz iskontosu uygulanarak 11,85 TL satış fiyatı ilan edilmiştir.
 • Arz Büyüklüğü 367.587.000 ₺

İşbir Sentetik Ne Zaman Talep Toplayacak ?

 • 10-11-12 Kasım Tarihlerinde 

İşbir Sentetik Halka Arzı Eşit Mi Oransal Mı ?

ORANSAL Dağıtım Olacaktır. Tahsisat Grupları:

 • 517.000 TL nominal değerdeki %2’lik kısmı Şirket Çalışanlarına ( Oransal Dağıtım)
 • 9.047.500 TL nominal değerdeki %35’lik kısmı Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar’a (1000 Lot Ve Altı Talep Edenler İçin) Oransal Dağıtım
 •  5.945.500 TL nominal değerdeki %23’lük kısmı Yurt içi Yüksek Başvurulu Yatırımcılar’a (1001 Lot Ve Üstü Talep Edenler İçin) Oransal Dağıtım
 • 7.755.000 TL nominal değerdeki %30’lik kısmı Yurt içi Kurumsal Yatırımcılar’a (Konsorsiyum Lideri’nin önerileri de dikkate alınarak Şirket ve Halka Arz Eden Pay Sahipleri tarafından karar verilecektir.)
 • 2.585.000 TL nominal değerdeki %10’luk kısmı Yut Dışı Kurumsal Yatırımcılar’a tahsis edilmiştir.(Konsorsiyum Lideri’nin önerileri de dikkate alınarak şirket ve Halka Arz Eden Pay Sahipleri tarafından karar verilecektir.)

İşbir Sentetik Halka Arzı Hangi Banka/Kurum (lar) Üzerinden Talep Toplayacak?

A1 CAPİTAL YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ANADOLU YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ALNUS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
DENİZ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ALTERNATIF YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
DİNAMİK MENKUL DEĞERLER A.Ş.
GARANTİ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
GLOBAL MENKUL DEĞERLER A.Ş.
HALK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
INVESTAZ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ICBC TURKEY YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
INTEGRAL YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
MARBAŞ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
MEKSA YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
OYAK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
PHILLIPCAPITAL MENKUL DEĞERLER A.Ş.
PIRAMIT MENKUL DEĞERLER A.Ş.
TERA YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
QNB FINANS YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
TACIRLER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ÜNLÜ MENKUL DEĞERLER A.Ş.
YAPI KREDİ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
VAKIF YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
YATIRIM FİNANSMAN MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ZİRAAT YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ING YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.
ATA YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

İşbir Sentetik Finansal Tablolar

işbir sentetik halka arz

İşbir Sentetik Halka arzın gerekçesi:

Şirket paylarının halka arzı ile kaynak elde edilmesi, kurumsallaşma Şirket değerinin ortaya çıkması, bilinirlik ve tanınırlığın pekiştirilmesi, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin daha güçlü bir şekilde uygulanması, Şirket’in kurumsal kimliğinin güçlendirmesi hedeflenmektedir. Şirket Halka Arz Eden Pay Sahipleri’nin mevcut paylarının halka arz kapsamında satılması sebebiyle herhangi bir gelir elde etmeyecek olup, sermaye artışı yoluyla ihraç edilecek Yeni Paylar’ın halka arz edilmesi kapsamında gelir elde edecektir. Şirket, sermaye artışı sonucunda elde edeceği halka arz gelirlerini makul bir ekonomik veya finansal gerekçeye dayanmak koşuluyla aşağıdaki tabloda verilen aralıklar içerisinde kalınmasına özen gösterilerek kullanacaktır:

İşbir Sentetik Halka Arzdan Elde Edilen Fonun Kullanılması Planlanan Yerler

 • İşletme Sermayesi İhtiyaçlarının Karşılanması > 27.5-37.5 %
 • Mevcut Kredi Borçlarının Bir Kısmının Geri Ödenmesi > 47.5-52.5 %
 • Devam eden yatırımların finansmanında ve potansiyel organik ve/veya satın alım yoluyla büyüme fırsatlarının değerlendirilmesi> 15-20%

Şirket, halka arz gelirlerinin en büyük kısmını (yaklaşık %47,5-%52,5 oranında). kısa ve uzun vadeli finansal yükümlülüklerinin bir kısmının geri ödenmesinde kullanmayı planlamaktadır. Bu kapsamda kapatılması planlanan farklı para birimlerinden oluşan kredi yükünün toplam 90 milyon TL’yi aşmayacağı düşünülmekte olup, geri ödemesi gerçekleştirilecek kredilerin seçiminde Şirket in menfaatleri dikkate alınacaktır. Şirket, halk arz gelirlerinin %27.5-%37,5 kadarlık kısmını Şirket’in yeni yatırımlarının devreye girmesi ile ilerleyen dönemde faaliyetlerinin gerektirdiği işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanmasında, %15-%20’lik kısmını ise Şirket in gerek yurt içi gerekse yurt dışı tesislerinde kapasite, verimlilik ve üretim kabiliyetlerinin artırılması amaçlı yatırımların gerçekleştirilmesi için kullanmayı planlamaktadır. Şirket bu amaçla Türkiye’de ve Hindistan’da yer alan tesisleri özelinde farklı yatırım planları için fizibilite çalışmaları sürdürmekte olup, ekonomik konjoktür pazar eğilimleri ve müşteri talepleri doğrultusunda
yatırımlarını nihai hale getirecektir. Şartların ve yatırım planlarının uygun olmaması veya Şirket çıkarları ile çeliştiği düşünülmesi halinde Şirket yatırım kararlarından vazgeçebilir.
ŞİRKET HAKKINDA:

İşbir Sentetik; İşbir Holding’in ilk şirketi olarak Ekim 1968 yılında kurulmuştur. Türkiye’de 60.000 ton, Hindistan’da 4,000 Ton yıllık üretim kapasitesine ulaşmıştır. İşbir Sentetik Türkiye’de 130.000 m² kapalı alan üzerinde endüstriyel ambalaj ve teknik tekstil sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Şirketimizin yapısı polipropilen, hammaddesinden iplik, teknik kumaş, endüstriyel ambalaj üretimine ve polietilen hammaddesinden Blown film üretimine entegre bir sisteme izin vermektedir.

 • Endüstriyel Ambalaj (BIGBAG)
 • Halı Taban Kumaşı 1. Ve 2. Taban
 • Shrink Hood ve Stretch Hood
 • Compound Masterbacht
 • Tek Kullanımlık Cerrahi Yüz Maskesi

Türkiye’nin ilk sentetik dokuma şirketlerinden biri olan ve teknik tekstil ve endüstriyel ambalaj alanlarında faaliyet gösteren İşbir Sentetik, üretiminin % 70’ini ihraç etmektedir. İsbir Sentetik Global organizasyon yapısı sayesinde tüm dünyada 55 ülkede yerel hizmet sunmakta olup, geniş ürün yelpazesi ile sektörünün en önemli temsilcilerindendir.

 

error: ArzHaber\\\'den Selamlar. Lütfen İçerik Kopyalamayın. Başarı böyledir :)